FI SV EN

Viestinnän yhteystiedot 

Valtiovarainministeriö vastaa maakunta- ja sote-uudistuksen valtakunnallisen viestinnän koordinoinnista ja muutosviestinnän valmistelusta ja johtamisesta.

Reformin yleistä viestintää ja verkkosivuja koskeva palaute: vm-viestinta(at)vm.fi 
Sote-uudistuksen viestintää koskeva palaute: viestinta(at)stm.fi

Valtiovarainministeriö

Viestintäpäällikkö Thomas Sund, puh. 0295 530 516, thomas.sund(at)vm.fi
Viestintäasiantuntija Eeva-Kaisa Kivistö, puh. 0295 530 387, eeva-kaisa.kivisto(at)vm.fi
Viestintäasiantuntija Sara Katajakoski, puh. 0295 530 413, sara.katajakoski(at)vm.fi
Viestintäasiantuntija Ann-Mari Ruhanen, puh. 0295 0295530449, ann-mari.ruhanen(at)vm.fi

Työ- ja elinkeinoministeriö

Viestintäpäällikkö Tiina Kairistola, puh. 029 504 8055, tiina.kairistola(at)tem.fi

Sosiaali- ja terveysministeriö

Viestintäpäällikkö Eriikka Koistinen, puh. 0295 163 133, eriikka.koistinen(at)stm.fi
Viestintäasiantuntija Minna Rantala, puh. 0295 163 042, minna.rantala(at)stm.fi 
Projektitiedottaja Arja Karasvirta, puh. 0295 163 518, arja.karasvirta(at)stm.fi

Sisäministeriö

Viestintäpäällikkö Milla Meretniemi, puh. 029 548 8231 milla.meretniemi(at)intermin.fi

Liikenne- ja viestintäministeriö

Viestintäasiantuntija Eine Rossi, puh. 0295 34 2331, eine.rossi(at)lvm.fi 

Maa- ja metsätalousministeriö

Viestinnän johtava asiantuntija Pekka Väisänen, puh.  0295162480, pekka.vaisanen(at)mmm.fi

Ympäristöministeriö

Viestintäpäällikkö Katja Huumo, puh. 0295250124, katja.huumo(at)ym.fi 

Oikeusministeriö

Viestintäasiantuntija Ulla Rehula, puh. 0295150188, ulla.rehula(at)om.fi